Aktuality

Marie Dluhošová, Tereza Schwarzová a Daniel Szczypka - to jsou Žáci roku 2024, kteří byli oceněni za úspěchy při vzdělávání, dovednosti a reprezentaci školy a města. Přejeme jim v dalším studiu mnoho úspěchů.

Při příležitosti Světového dne bez tabáku jsme se zapojili do kampaně s názvem "Chytí i tebe? #BEZNIKOTINU". Letošním tématem byla "Ochrana dětí před vlivem tabákového průmyslu".

Když se oteplí, už se nám do školy moc nechce. Ale tohle jaro jsme se do školy vysloveně těšili. Ptáte se proč? V dubnu totiž zabrala místo na našem parapetu poštolka. A měla velké štěstí, protože o toto místo se ptáci každoročně perou. Každý den jsme ji pozorovali přes okno, a kdykoliv ji paní učitelka zahlédla, hned nás volala.

Dětský pěvecký sbor Koťata se v tomto školním roce zúčastnil mnoha akcí, a potěšil tak nejednoho posluchače. Děti několikrát zazpívaly v kapli sv. Barbory při slavnostních obřadech, vystoupily na setkání seniorů a v kavárně MonAmi.

V pátek 7. června pořádala naše škola již tradiční závod ve skoku vysokém - O putovní pohár ředitele školy. O krásné poháry, medaile a drobné sportovní ceny bojovalo přes 60 dětí ze všech bíloveckých škol, Základní školy Sjednocení a Základní školy Butovická ze Studénky. Sportovní dopoledne nám svým tanečním vystoupením také zpříjemnila děvčata z...

Blíží se konec školního roku, a tak je ten pravý čas na soutěže všeho typu. Tentokrát jsme se účastnili matematické soutěže v logických hrách, kterou pro žáky 5. tříd z Bílovce a okolí pořádala ZŠ a MŠ Komenského. Kromě luštění záhadných nápisů, řešení rovnic, hádanek a šifer na nás čekala také např. střelba na branku nebo hlavolamy ze sirek. A...

AZ kvíz

06.06.2024

Žáci 7. ročníku si vyzkoušeli známou televizní soutěž AZ kvíz. Soutěžili se soupeři ze ZŠ Komenského na jejich domácí půdě. Převážná část otázek byla z oblasti zeměpisné, ale roli hrála také logika a taktika.

Na úterý 28. 5. jsme se všichni moc těšili. Čekal nás totiž dlouho očekávaný školní výlet! A jak jsme si ho užili?

Den dětí

02.06.2024

Kdo šel v pátek 31. května kolem areálu naší školy, jistě si všiml zástupců IZS, kteří i se svými vozidly dorazili za našimi žáky, aby jim připravili netradiční Den dětí. Netradiční proto, že na děti nečekaly skákací hrady a další atrakce, na něž už jsou zvyklé z minulých let, ale zajímavé aktivity představující události, které nás všechny mohou v...

Základní škola a Mateřská škola T. G. Masaryka Bílovec, Ostravská 658/28, příspěvková organizace

Tel.: 556 410 836          sekretariat@tgmbilovec.cz          Bankovní spojení: 3000938801/0100