ZŠ Wolkerova_aktuality

Stavebnici SEVA si jistě mnozí z nás pamatují z období svého dětského věku. Je skvělé, že tuto konstruktivní/polytechnickou stavebnici můžeme využívat i při výuce nejen našich prvostupňových žáků – při matematické činnosti, rozvíjení jemné motoriky, v pracovních činnostech (montáž, demontáž, stavení podle plánku/modelu, práce s drobným...

Lis 21

Hasík

V pondělí 20. 11. 2023 jsme se s našimi žáky 2. stupně zúčastnili preventivní akce Hasík. Je to systém preventivně výchovné činnosti v oblasti požární ochrany a ochrany obyvatelstva, s mnohaletou ověřenou efektivitou působení na děti. Realizace programu je uskutečňována ve spolupráci s příslušníky HZS a odborně proškolenými instruktory.

Jedná se o knihu příběhů, kterou Hermioně odkázal Albus Brumbál, a kterou si Harry Potter málem přečetl příliš pozdě – právě v ní totiž objevil důležitou informaci, která mu nakonec zachránila život v boji tváří v tvář nejstrašnějšímu černokněžníkovi všech dob – lordu Voldemortovi.

Výchova k občanství (VO) je předmětem, který rozvíjí občanské a právní vědomí žáků, posiluje smysl jednotlivců pro osobní i občanskou odpovědnost a motivuje žáky k aktivní účasti na životě v demokratické společnosti.

Probíhá aktualizace informací speciálního vzdělávání žáků ZŠ Wolkerova od 1. 9. 2023 školního roku 2023/2024. 

Děkujeme za pochopení.

Základní škola a Mateřská škola T. G. Masaryka Bílovec, Ostravská 658/28, příspěvková organizace

Tel.: 556 410 836          sekretariat@tgmbilovec.cz          Bankovní spojení: 3000938801/0100