KOMIXOVÝ DÝCHÁNEK v knihovně

11.01.2024

KOMIKSOVÉ DOPOLEDNE


Oblíbenost komiksů stále stoupá. Kdy vlastně vznikly a jak se tvoří? Opravdu jsou komiksy jenom pro malé děti? Proniknout do světa komiksu se nám podařilo 9. ledna 2024 v místní knihovně. Knihovnická lekce s názvem "Komixový dýchánek" byla "šitá na míru" pro žáky prvního i druhého stupně ZŠ Wolkerova. 

Děti se seznámily se světem komiksů i jejich historií, samy byly překvapeny, kolik komixů už znají. V druhé části programu jsme si dle vlastní volby mohli prolistovat různé komixy, vzít si je do příjemného prostředí v knihovně a začíst se. A i ti nejmenší z nás, tímto zábavným žánrem plným bublin, přirozeně rozvíjeli čtenářské a komunikační dovednosti. Již teď se těšíme na další návštěvu městské knihovny v Bílovci. L Výtisková (vyučující)

Pozn.: Komiks je umělecké médium, někdy označováno jako "deváté umění", ve kterém jsou za sebou chronologicky uspořádány kresby nebo jiná zobrazení s doprovodným textem v cílených krocích. Dohromady tedy vytvářejí příběh. Jednomu obrázku, který většinou zachycuje jeden okamžik, se v komiksové terminologii říká panel.


Základní škola a Mateřská škola T. G. Masaryka Bílovec, Ostravská 658/28, příspěvková organizace

Tel.: 556 410 836          sekretariat@tgmbilovec.cz          Bankovní spojení: 3000938801/0100