Úspěch v Přírodovědné soutěži

20.12.2023

V pátek 15.12. jsme se zúčastnili oblastního kola 15. ročníku Přírodovědné soutěže, kterou pořádalo Masarykovo gymnázium Příbor ve spolupráci s Mendelovým gymnáziem v Opavě. Soutěž je určena talentovaným žákům 9. tříd, kteří se zajímají o přírodní vědy. Tříčlenné týmy si mohly otestovat své znalosti z oblasti přírodopisu, chemie, fyziky, zeměpisu a ekologie v rozsahu učiva 6. - 9. třídy. Na žáky čekaly jak teoretické testy, tak praktické úkoly a cvičení. Součástí byl také nepovinný úkol, který spočíval ve vytvoření videonahrávky na téma "Voda", a tím mohli soutěžící obdržet bonusové body navíc. 

Naši školu reprezentovaly dva týmy. Tým "Prvoci" ve složení Karolína Mičianová, Tereza Němcová a Filip Homolka nakonec získal krásné 3. místo. Dalším týmem byly "Ropuchy" - Tereza Schwarzová, Denisa Solnická a Eliška Machů. Děvčatům se dařilo ze všech nejlépe, a tak zaslouženě vybojovaly 1. místo a postup do krajského finále. Moc gratulujeme!

Tímto bych ráda poděkovala oběma týmům za vzornou reprezentaci školy a děvčatům přeji mnoho štěstí a úspěchu v krajském finále, které se uskuteční 30. 1. 2024 na Mendelově gymnáziu v Opavě. 

Mgr. P. Vavříčková

Základní škola a Mateřská škola T. G. Masaryka Bílovec, Ostravská 658/28, příspěvková organizace

Tel.: 556 410 836          sekretariat@tgmbilovec.cz          Bankovní spojení: 3000938801/0100