Svět očima dětí 2023

17.04.2023

Víte co je PHISHING? Je to podvodná technika na internetu používaná k získání citlivých údajů jako jsou hesla, čísla kreditních karet, účtů atd. Také je to jedno z témat soutěže, kterou každoročně vyhlašuje Ministerstvo vnitra České republiky. Soutěž už léta nese název Svět očima dětí a má nejen preventivní, ale také vzdělávací charakter. 

A tak jsme se s žáky osmých a devátých tříd do soutěže zapojili. Zprvu se nám moc nechtělo, protože nám téma přišlo příliš obtížné, nakonec jsme se však do práce přece jen pustili. V hodinách VO, VZ a VV osmáci vyhledávali informace, třídili je, zapisovali, lepili, stříhali obrázky.... A výsledek?? Informační tabule nesoucí příklady phishingu včetně rad a doporučení, jak mu předejít.

O rok starší spolužáci tvořili na dané téma prezentace. Třešničkou na dortu bylo ztvárnění společenské hry, se kterou si děvčata 9. B opravdu vyhrála. Obsahuje totiž vše, co by hra měla mít. Pravidla, hrací kostku, rybářský prut i kartičky s otázkami a odpověďmi tříděné dle obtížnosti. Vše je zabaleno v úhledné krabici nesoucí název PHISHING. 

Vybraná dílka budou naši školu reprezentovat v Praze.

Vyučující VO, VZ a VV

Základní škola a Mateřská škola T. G. Masaryka Bílovec, Ostravská 658/28, příspěvková organizace

Tel.: 556 410 836          sekretariat@tgmbilovec.cz          Bankovní spojení: 3000938801/0100