Stavebnice SEVA aneb SEVA spojuje –pomocník při výuce

21.11.2023

Stavebnici SEVA si jistě mnozí z nás pamatují z období svého dětského věku. Je skvělé, že tuto konstruktivní/polytechnickou stavebnici můžeme využívat i při výuce nejen našich prvostupňových žáků – při matematické činnosti, rozvíjení jemné motoriky, v pracovních činnostech (montáž, demontáž, stavení podle plánku/modelu, práce s drobným materiálem...).

Manipulace s drobnými stavebnicovými dílky, rozlišování barevných i tvarových částí, včetně jejich třídění, určování množství pro sestavení daného modelu, schopnost přečíst si v přiloženém plánku obrázkové instrukce k montáží zvoleného obrázku – traktor, letadlo, auto, vláček, dům..., či stavět dle vlastní konstruktivní představivosti a fantazii, to je přece plno práce a hlavně zábavy.   Ryze ČESKÁ stavebnice SEVA by neměla chybět v žádném dětském pokojíčku, ale ani u nás ve škole.

Polytechnická stavebnice Seva byla na trh uvedena v roce 1979. Stavebnice SEVA je kreativní, dětem rozvíjí mysl i manuální zručnost. Všechny stavebnice Seva jsou navíc navzájem kompatibilní, proto je můžeme neustále rozšiřovat. SEVA se již nevyrábí pouze v modrobílém provedení, ale existuje spoustu dalších barevných provedení.  V. Wolf Kvitová, J. Šloffová

Základní škola a Mateřská škola T. G. Masaryka Bílovec, Ostravská 658/28, příspěvková organizace

Tel.: 556 410 836          sekretariat@tgmbilovec.cz          Bankovní spojení: 3000938801/0100