Spisovatel Petr Březina u nás ve škole

20.03.2023

Kdo je Petr Březina? Autor dětských pohádek a dále?

Narodil se na břehu řeky Vltavy v Praze, celý život si rád hraje s písmeny a českým jazykem. Mluvené slovo ho provází od dětství, kdy jako člen Dismanova dětského rozhlasového souboru šířil svůj hlas ve společnosti velikánů české kultury po rozhlasových vlnách. Napsal a vydal sedm knih, spolupracuje s Českým rozhlasem i Českou televizí. Dvě z jeho pohádek se dočkaly i divadelního zpracování. Jako jediný autor pohádek obdržel dvakrát za sebou záštitu MŠMT ČR pro své pohádkové projekty. Věnuje se dlouhodobě práci s dětmi na základních školách a je zakladatelem spolku Čtení děti změní. Posláním tohoto spoluku je pořádání čtenářských projektů v základních a mateřských školách, aktivní podpora výuky českého jazyka, rozvoj dětské literatury a pozitivního vztahu ke knihám. Hlavní aktivity a náplně činnosti spolku: podpora žáků-cizinců po nástupu do základní školy, podpora vydávání dětské literatury, zapojení nových metod a forem vzdělávání do výuky, podpora čtenářské gramotnosti, podpora nadaných žáků, pořádání literárních setkání pro předškoláky v mateřských školách a školáky ve školách základních, pořádání literárních akcí pro rodiče a děti formou autorského čtení – besed v knihovnách.

Naši žáci jsou součástí multimediálního projektu MŠMT Pohádky pro děti z Česka, který navazuje na předchozí projekt Pohádky pro děti z Ukrajiny. Autorem tohoto projektu je zmíněný spisovatel Petr Březina.

Ve středu 22.3.2023 přijede k nám do školy, aby si s dětmi popovídal o knížkách, o čtení, o svých pohádkách a také jim jednu pohádku přečetl. S autorským čtením se naši žáci setkají poprvé. Tak se těšíme, nikdy jsme ve škole žádného skutečného spisovatele dětských knížek neměli. V. Wolf Kvitová

Základní škola a Mateřská škola T. G. Masaryka Bílovec, Ostravská 658/28, příspěvková organizace

Tel.: 556 410 836          sekretariat@tgmbilovec.cz          Bankovní spojení: 3000938801/0100