Školní výlet 9. tříd s nocováním ve škole

09.06.2023

Svatý Medard, který připadá na 8. června, nám přinesl opravdu skvělé počasí pro výstup na Velký Javorník. Ten jsme podnikli z Veřovic po náročnější, i když kratší trase, lesem. Nahoře nás čekal krásný výhled s prohlídkou rozhledny a návštěvou tamní hospůdky. Česneková či zelná polévka, limonáda a další občerstvení nám přišlo opravdu vhod. Cesta zpět byla sice delší, zato méně náročná.

Po kratší pauze jsme se sešli v 17 hodin ve škole, abychom si zhotovili skutečné delikatesy k večeři. Školní kuchyňka se tak stala na následující hodiny vývařovnou a pekárnou zároveň. Burgery s hranolky, pizza, tortilly s kuřecím masem a zeleninou, smažený hermelín – to je jen zlomek toho, co jsme uvařili a upekli, následně i snědli. Poté nás čekalo mytí nádobí a úklid kuchyně. Vše jsme zvládli na jedničku.

Po dobrém a vydatném jídle jsme se přesunuli na venkovní hřiště, abychom krapet té přijaté energie spálili. Fotbal, vyvolávka, tanec v rytmu hudby a na závěr večerní schovka – to je výčet našich venkovních aktivit.

Útočištěm pro následující noc se nám stala nově zrekonstruovaná tělocvična, do které jsme zalehli kolem 11. hodiny. BYLO TO SUPER, BYLO TO FAJN!!!!

Žáci 9. tříd, třídní učitelky 

Základní škola a Mateřská škola T. G. Masaryka Bílovec, Ostravská 658/28, příspěvková organizace

Tel.: 556 410 836          sekretariat@tgmbilovec.cz          Bankovní spojení: 3000938801/0100