V březnu jsme zasadili, v červnu sklízíme

Povedlo se! Pozorování růstu fazole dosáhl v I. D úspěšného konce. Semínko fazole - klíček - sazenice - dospělá rostlina - květ - lusk - nová fazole. Během čtyř měsíců jsme bedlivě pozorovali a zaznamenávali všechny tyto fáze růstu. Sazenice jsme si předpěstovali ve sklenici s vatou, poté je přesadili do truhlíku, dali k nim dřevěné tyčky jako oporu, po které se mohly rostliny pnout vzhůru, a pokračovali jsme v pozorování. Rostliny v hlíně zesílily, vykvetly bílé květy, začaly se tvořit zelené lusky, které nakonec zhnědly. To už jsme se báli, že žádné fazole nebudou. Jaké bylo ale naše překvapení, když jsme tyto na pohled suché lusky rozlouskli a uvnitř uviděli stejné fazolky, jaké jsme před několika měsíci zasadili. To bylo něco! Měli jsme opravdu obrovskou radost. Fazolky jsme si rozdělili a vzali ukázat domů. Moc děkujeme naší paní školnici, že rostliny v truhlíku pravidelně zalévala 🙂. A. Horkelová
