Putování Prahou

13.03.2024

Po krátké odmlce jsme opět vyrazili do Prahy. Tentokráte s žáky šestých a sedmých tříd. Využili jsme opět služeb CK Veselý školní autobus a 8. 3. navštívili mnoho zajímavých míst hlavního města.

Počátek naší cesty jsme zahájili návštěvou Kostela Pražského Jezulátka, následovala prohlídka Lennonovy zdi a procházka po Karlově mostě. Tam na žáky čekaly vědomostní úkoly, které na pokyn paní průvodkyně plnili a zaznamenávali do pracovních listů. Za splnění je čekala sladká odměna.

Poté naše kroky směřovaly na Staroměstské náměstí, kde nás čekal krátký rozchod a prohlídka Orloje. Zhruba ve 14 hodin proběhla naplánovaná prohlídka Národního muzea. Velmi nás zaujaly expozice Okna do pravěku a Zázraky evoluce. Objevili jsme, jak vypadal život na našem území před mnoha milióny lety, a navštívili přírodovědnou expozici s kostrou plejtváka myšoka. Zavítali jsme také mezi krásné a zajímavé minerály.

Své putování Prahou jsme zakončili rozchodem a nákupy na Václavském náměstí.

Reakce a postřehy žáků vypovídají o jediném: PRAHA SE LÍBILA. A za to jsme velmi rády.

"Výlet byl za mě skvělý, hodně zajímavý."

"Praha se mi líbila, hodně jsem se bavila. Muzeum bylo fajn... Líbil se mi jak rozchod, tak prohlídka muzea, cesta tam i zpět, byl to super zážitek."

"V muzeu mě to bavilo, protože tam bylo hodně zvířat."

Momentky z akce ve fotogalerii.


Třídní učitelky 6. a 7. tříd


Základní škola a Mateřská škola T. G. Masaryka Bílovec, Ostravská 658/28, příspěvková organizace

Tel.: 556 410 836          sekretariat@tgmbilovec.cz          Bankovní spojení: 3000938801/0100