Prostřeli jsme tradičně s důrazem na barvy

01.04.2024

Začínající jarní období a blížící se Velikonoce v nás evokují probouzení se do barev. Dostali jsme chuť je zakomponovat i do interiéru naší školní kuchyňky, a to prostřednictvím velikonoční tabule. Navázali jsme tak na čas vánočních svátků, kdy se nám zdařile podařilo ukázat, jak by mohl vypadat vánočně prostřený stůl.

Základem našeho barevného stolování se stal bílý ubrus, do jehož středu jsme přehodili látkový ubrousek. Takto vytvořený neutrální základ nám poskytl volnější ruku pro veselé kombinování. O veškeré barevné dekorace se postarali žáci 2. stupně v hodinách výtvarné výchovy. Mimo jiné vyrobili prostírání pod talíře i na příbory, květináč s osením doplnili zápichy v podobě zajíčků, kuřátek a vajíček. Osmáci v rámci pracovních činností vybrali, umyli a vyleštili všechno potřebné nádobí, aby ho mohli založit na svá místa. Celkový sváteční dojem umocnily ubrousky s velikonočním motivem a několik barevných vajíček jen tak poházených po ubruse.

No, a co by to byly za Velikonoce bez sladkého pokrmu? I na to osmáci mysleli a ukuchtili mňamky, jejichž společným jmenovatelem se stala čokoláda.


Momentky ve fotogalerii.

Mgr. G. Paskerová, Mgr. S. Smolová

Základní škola a Mateřská škola T. G. Masaryka Bílovec, Ostravská 658/28, příspěvková organizace

Tel.: 556 410 836          sekretariat@tgmbilovec.cz          Bankovní spojení: 3000938801/0100