Projekt Ovocné jednohubky III.B

07.10.2022

V rámci předmětu Člověk a svět práce je dobré osvojit si praktické činnosti, které mohou nám nebo našim hostům zpříjemnit společná posezení. Což takhle si zdravě zamlsat a vyrobit si ovocné jednohubky? Máme ve škole skvěle zařízenou kuchyňku, a tak do ní můžeme vyrazit a něco dobrého přichystat.

Nejprve jsme si důkladně umyli ruce, rozdělili se do pracovních skupinek a připravili si nádobí, desky a nože pro krájení ovoce.

Kromě ovoce, které roste i na našich zahradách - jablíčka, hrušky, jahody, hroznové víno - jsme měli i ovoce cizokrajné, a to banány, žlutý meloun a kanadské borůvky.

Ovoce jsme opatrně rozkrájeli na malé dílky do misek a pustili se do napichování jednotlivých kousků na párátka.

Z jablek jsme odstranili středový jadřinec a pak je nakrájeli asi na centimetr široké kruhové plátky. Do takto připravených plátků jsme souměrně vpíchli vždy čtyři připravené ovocné jednohubky.

Ovocnou svačinku jsme rozmístili úhledně na tácy a pak už zbývalo jen pozvat na velkou přestávku naše kamarády ze III. A, kteří pro nás minulý týden v kuchyňce nachystali výborné chlebíčky, proto jsme je chtěli na oplátku taky mile překvapit.

To jsme si pochutnali :-).

Nakonec jsme uklidili vše na své místo a s dobrou náladou se vraceli zpět do třídy.

Dětem tato svačinka moc chutnala a snad ji připraví i někdy doma pro své rodiče.

Za děti ze III. B zapsala třídní učitelka Lenka Stará


Základní škola a Mateřská škola T. G. Masaryka Bílovec, Ostravská 658/28, příspěvková organizace

Tel.: 556 410 836          sekretariat@tgmbilovec.cz          Bankovní spojení: 3000938801/0100