Prezentace učebních oborů OU a PŠ Nový Jičín pro naše druhostupňové žáky

30.11.2023

Co z tebe jednou bude?!


Co z tebe jednou bude?! Tuto otázku si kladou a zároveň nám sdělují rodiče nejednoho z nás. A to hlavně ve chvílích, kdy jsme prováděli či provádíme lumpárny a nezbednosti, když se chováme tak, že nás dospělí ve svém zhodnocení moc nechápou, no a začnou klást onu řečnickou otázku "Co z tebe jednou bude?!".

Možnou opověď pro naše žáky s sebou přivezly paní učitelky z Odborného učiliště a Praktické školy Nový Jičín, na které již v současnosti studují někteří z našich absolventů. "Růžovka"  – tak se škole podle barvy fasády a krásných růží, které kvetou v daném obdodí kolem celé školy, nabízí pro další vzdělávání žáků se specifickými vzdělávacími potřebami (SVP) po ukončení základní školy tyto učební obory: Stravovací a ubytovací služby, Strojírenské práce a Zahradnické práce

Studovat zde však mohou i žáci na Praktické škole jednoleté či dvouleté, která má nižší nároky na teoretickou i praktickou oblast vzdělávání u žáků s těžším zdravotním znevýhodněním a je ukončena závěrečnou zkouškou. 

Děkujeme za názornou prezentaci učebních oborů, za sdílení zkušeností, posílení motivace  k dalšímu vzdělávání našich žáků a také za vánoční přání s perníčkem. Rádi jsme v každoročním očekávání přijali pozvánku na Den otevřených dveří s vánoční výstavkou, ten se bude konat 6. 12. 2023. 

Naši žáci projevili zájem prohlídnout si školu v tento "otevřený den", kde mohou mj. ochutnat připravené vánoční cukroví a jiné drobroty, potěšit zrak vánoční výzdobou a také zakoupít drobné dekorativní předměty s tematikou Vánoc. O návštěvě Růžovky v uvedený den budeme s radostí informovat, žáci i pedagogický doprovod už jsou v tajemném očekávání.

V. Wolf Kvitová, A. Víchová

Základní škola a Mateřská škola T. G. Masaryka Bílovec, Ostravská 658/28, příspěvková organizace

Tel.: 556 410 836          sekretariat@tgmbilovec.cz          Bankovní spojení: 3000938801/0100