Osmáci v Zoo Ostrava

20.11.2023

Žáci 8. A a 8. B se v rámci výuky přírodopisu vydali do Zoologické zahrady v Ostravě, kde absolvovali dva různé výukové programy.

První skupina se zabývala africkými živočichy, jejich zvláštnostmi, stavbou těla a také ochranou. Žáci si zahráli hru, při které si kladli zajímavé otázky ze života těchto atraktivních živočichů žijících v různých prostředích Afriky. Dověděli se například, proč jsou samci pštrosa tmaví, jak si lemuři čistí zuby nebo jak obrovský je stisk krokodýlích čelistí. Na závěr si mohli nejen prohlédnout, ale také osahat různé druhy skutečných kostí - od lebky žirafy až po špičák hrocha.

Druhá skupina se zúčastnila výukového programu zaměřeného na obojživelníky. Žáci se dozvěděli o této ohrožené skupině obratlovců mnoho zajímavých informací, jaký význam mají v ekosystémech a proč by se měli chránit. V závěru se seznámili s modely nejrůznějších obojživelníků žijících v České republice ve skutečných velikostech.

Nakonec žáci navštívili jednotlivé pavilony se zvířaty a prošli se po krásně zbarvené podzimní ZOO. Už se těšíme na další přírodovědný program!

Ing. I. Meluzinová, Mgr. P. Vavříčková

Základní škola a Mateřská škola T. G. Masaryka Bílovec, Ostravská 658/28, příspěvková organizace

Tel.: 556 410 836          sekretariat@tgmbilovec.cz          Bankovní spojení: 3000938801/0100