Oslava 100. výročí založení školy

28.05.2023

Každá škola má svůj příběh…. Těmito slovy jsme zahájili v pátek 26. května oslavy již 100. výročí založení naší školy. V dopoledních hodinách jsme brány školy otevřeli široké veřejnosti, která si mohla prohlédnout, v jak hezkých prostorách a moderně vybavených učebnách se dnešní děti učí, a mnozí také nostalgicky zavzpomínali na léta strávená ve zdejších školních lavicích.

Již od 16 hodin se v místním kulturním domě začali scházet první hosté, aby spolu s námi škole popřáli. Zatímco v předsálí bylo možno prohlédnout si dobové fotografie či kroniky, ve velkém sále se odehrávala hlavní část programu. Návštěvníky přivítala přání našich žáků a úderem 17. hodiny se na pódiu objevil pěvecký sbor Koťata, jenž celou akci zahájil. Po něm jsme se mohli v dramatickém představení žáků 8. tříd dozvědět více o založení školy a také se přesvědčit, že škola je opravdu základ života!

Sto let v písních a tancích, to byl název pásma připravený 1. stupněm. Naši hosté si mohli zazpívat tradiční české písně jako například Ta naše písnička česká či Hlídač krav, ale také současnou anglickou píseň Can you snap. Nechyběl ani tehdy velmi oblíbený tanec charleston.

Jak vypadala tradiční hodina tělesné výchovy, jsme mohli zavzpomínat spolu s žáky 8. tříd. Dívky měly na starost rozcvičku za zvuku písně Jiřího Korna a chlapci fyzicky náročný kruhový trénink. Po něm to na pódiu rozjely "kočky" z aerobiku s písní Levitating od Dua Lipy.

K našim oslavám se svým videem připojili i vyučující a žáci ZŠ Wolkerova, kteří pro nás zazpívali píseň Láska je tu s námi. V posledním čísle jsme našim hostům představili nástroj nazvaný boomwhacker, na něhož zahrál výběr žáků 2. stupně spolu s vyučujícími píseň Believer a titulní melodii z Pirátů z Karibiku. Toto vystoupení zpestřila naše bývalá žákyně, Eva Mertová, hrou na housle.

Vrcholem oslav bylo vystoupení nás, pedagogů. "Kdo ví, zda bude stát i za sto let?" Touto písní zahranou a zazpívanou "live" jsme celý program završili a připili si na dalších alespoň sto let.

Nedílnou součástí oslav byla také přání významných osobností. Ve videoreportáži popřáli bývalí ředitelé naší školy i současní ředitelé bíloveckých škol a k nim se připojil i současný starosta.

Děkujeme všem, kteří se na oslavách podíleli. Sponzorům, městu Bílovec, SRPŠ, rodičům, vyučujícím i samotným žákům. Bez vaší podpory bychom nezažili tak krásný páteční podvečer. Děkujeme.

Momentky ve fotogalerii zde.

Za TGM Mgr. L. Hořínová, Mgr. L. Meluchová

Základní škola a Mateřská škola T. G. Masaryka Bílovec, Ostravská 658/28, příspěvková organizace

Tel.: 556 410 836          sekretariat@tgmbilovec.cz          Bankovní spojení: 3000938801/0100