Exkurze do Výchovného ústavu v Polance nad Odrou, místní část Janová

21.11.2023

Dne 16. 11. se zájemcům devátých tříd a třem žákům ZŠ na Wolkerově ulici naskytla jedinečná příležitost - účastnit se exkurze ve výchovném ústavu. Celou akci zorganizoval příslušník obvodního oddělení Policie ČR v Bílovci, pan Chmiel, ve spolupráci se ZŠ Komenského. Na dvě hodiny tak mohli žáci proniknout za brány takového zařízení a dozvědět se mnoho informací o pobytu v něm. Např. že kapacita je 30 chlapců, kteří jsou rozdělení do pěti výchovných skupin ve věku 15 - 18 let (ve výjimečných případech může jít o umístění osoby mladší 15 let) s uloženou ochrannou výchovou nebo nařízenou ústavní výchovou. Dále že vzdělávání probíhá na základě individuálních studijních plánů. Žáci také zjistili více informací o personálním obsazení ústavu, denním režimu dětí a mnoho dalších zajímavostí. 

V samotném závěru měli možnost zhlédnout ubytovací prostory chlapců, posilovnu, místnost pro výtvarnou i hudební výchovu nebo také relaxační místnost.

A co zaujalo či překvapilo naše žáky?"Zaujalo mě, že se toho tam děje opravdu hodně... a celkově to bylo fajn.""Bylo husté vidět, jak funguje takové pracoviště, jelikož chci dělat asistentku pedagoga.""Bylo to naučné a zaujalo mě, co všechno jsou děti schopné sníst pro útěk.""Zaujalo mě, že dostávají kapesné 450 Kč na měsíc. Překvapilo mě, že získávají za všechno body a za určité body můžou jít na vycházky.""Zaujalo mě, že můžou mít mobily a že mají 6 jídel denně.""Překvapila mě relaxační místnost na vybití zlosti.""Zaujalo mě, jak to tam funguje, jak to tam vypadá. Organizace byla skvělá.""Bylo to zajímavé vidět."Děkujeme organizátorům za možnost nahlédnout do zákulisí výchovného ústavu.

Mgr. G. Paskerová - MP, V. W. Kvitová - VP

Základní škola a Mateřská škola T. G. Masaryka Bílovec, Ostravská 658/28, příspěvková organizace

Tel.: 556 410 836          sekretariat@tgmbilovec.cz          Bankovní spojení: 3000938801/0100