Divadelní představení Dášenka v KD Bílovec

07.10.2022

Divadlo – představení, opona, herci, jeviště, hlediště, scénář, režisér, poslech, pozornost, zábava, hra, učení, přítel.

To vše jsme mohli našim žákům přiblížit zhlédnutím divadelního představení Dášenka čili život štěněte ve čtvrtek 6. října. Jako diváci byli pracovníkem místního kulturního domu zhodnoceny naše děti jako velmi slušné a pozorné, směly tedy i toto divadlo prožít z výšky prvního patra velkého sálu, a to na tzv. balkóně. A k obsahu představení? Napadá vás otázka, kdo by neznal jeden z nejoblíbenějších dětských příběhů od Karla Čapka? Naši žáci neznají tento dříve natočený večerníček, ani se nesetkali s knížkou plnou černobílých fotografií. Byl jim tedy představen psí příbeh o malém, nezbedném štěněti se sobě vlastní psí hravostí. Příběh byl plný humoru, písniček i dojetí. Divadelní ztvárnění hostujícího divadelního souboru ze Zlína bylo fajn. Literární osobnost Karla Čapka a psí příběh z jeho pera Dášeňka využijeme v hodinách českého jazyka, ale i prvouky, přírodovědy a výchovy ke zdraví.

Mít přítele jako pejska je pro naše zdraví stejně přínosné jako mít za přítele člověka.  Psi si zaslouží označení "nejlepší přítel člověka". Jsou věrní, inteligentní, oddaní a láskyplní a je známo, že díky jejich společnosti dochází ke zlepšení tělesné i duševní kondice. L. Výtisková, V. Wolf Kvitová

Základní škola a Mateřská škola T. G. Masaryka Bílovec, Ostravská 658/28, příspěvková organizace

Tel.: 556 410 836          sekretariat@tgmbilovec.cz          Bankovní spojení: 3000938801/0100