Den Země a my

27.04.2023

Každý rok 22. dubna slavíme mezinárodní Den Země, kdy si připomínáme potřebu ochrany životního prostředí, která je rok od roku nutnější. V naší škole jsme tento "svátek" oslavili v rámci projektové výuky. Den začal ve třídách, kde žáci společně tvořili plakát – poster rozdělený na dvě části – šťastnou a smutnou planetu Zemi. Ke každé z nich přiřazovali vhodné obrázky, které předtím vybarvili. Společně jsme naši práci zhodnotili, uváděli jsme příklady ochrany naší planety vs. jejího ničení či nesprávného chování k ní.

Následovala vycházka do okolí školy a sběr odpadků. Vybaveni ochrannými rukavicemi, pytlíky a sáčky na pohozený odpad, mířili jsme směrem k bílovecké přehradě. Tam jsme naši trasu zakončili odpočinkem u přehrady, kde nás mile překvapila čistota terénu. Ekosystém přehrady jsme si po návratu do školy přiblížili také obrázkově, procvičili si hravě poznávání zástupců  rostlin a živočichů. Už víme, že přehrada patří mezi tzv. umělé ekosystémy, které vytvořil člověk a o které se musí také zodpovědně v průběhu celého roku starat. Příští rok plánujeme ekologickou vycházku k blízkému rybníku. Už se těšíme.

L. Výtisková, A. Víchová – realizátorky projektové výuky Den Země 2023.Základní škola a Mateřská škola T. G. Masaryka Bílovec, Ostravská 658/28, příspěvková organizace

Tel.: 556 410 836          sekretariat@tgmbilovec.cz          Bankovní spojení: 3000938801/0100