Den dětí

02.06.2024

Kdo šel v pátek 31. května kolem areálu naší školy, jistě si všiml zástupců IZS, kteří i se svými vozidly dorazili za našimi žáky, aby jim připravili netradiční Den dětí. Netradiční proto, že na děti nečekaly skákací hrady a další atrakce, na něž už jsou zvyklé z minulých let, ale zajímavé aktivity představující události, které nás všechny mohou v životě potkat.

Jak správně zareagovat při zlomenině stehenní kosti či úrazu hlavy, kdo je to first responder, jak se provádí správná resuscitace, jak funguje AED nebo jak to vypadá v sanitce, to se naši žáci dozvěděli od příslušníků záchranné služby. S hasiči z JSDH Bílovec si mohli zkusit stříhat železné tyče hydraulickými nůžkami, přenést 70kilovou figurínu do vzdálenějšího místa nebo vyzkoušet si taky hasičský zásahový oblek včetně kyslíkové masky. Asi největší úspěch sklidila střelba laserovou pistolí či speciální brýle simulující stav opilosti, únavy či požití drog. Tyto aktivity si pro nás připravila policejní složka.

Kromě zástupců IZS se do Dne dětí zapojili také zástupci BESIP. S nimi jsme si formou zábavného "kola štěstí" zopakovali pravidla silničního provozu. Každý, kdo správně odpověděl, získal i reflexní pásku a samolepku. 

Velké díky patří SRPŠ, které pro děti připravilo nejen 4 velmi zábavné soutěžní disciplíny a zajistilo něco sladkého na zub, ale celou akci zorganizovalo. 

Děkujeme také všem členům IZS za jejich čas a hlavně za jejich nelehkou práci. 

Momentky ve fotogalerii

Za pedagogy 1. a 2. stupně Mgr. Lenka Hořínová 

Základní škola a Mateřská škola T. G. Masaryka Bílovec, Ostravská 658/28, příspěvková organizace

Tel.: 556 410 836          sekretariat@tgmbilovec.cz          Bankovní spojení: 3000938801/0100