Adventní tvoření

07.12.2022

Ve středu 7. prosince se veřejnosti po 2 letech opět otevřely dveře naší školy. Vyučující 1. a 2. stupně a družiny připravili pro rodiče a naše žáky tradiční adventní tvoření. Letos byla nabídka jednotlivých tvořivých dílen opravdu bohatá. Děti si mohly vyrobit vánoční ozdoby, zápichy, svíčky a svícny, ozdobit koňské podkovy či vyzdobit perníčky. Zároveň mohly svým rodičům ukázat, v jak krásných prostorách se mají možnost vzdělávat. Maminky obdivovaly nově vybudovanou kuchyň, tatínkové skvělé vybavení dílen. Nejeden rodič také ocenil krásnou výzdobu školy. Milým zpestřením pro nás bylo setkání s našimi bývalými žáky, kteří nás v hojném počtu přišli navštívit.

Přesně o půl páté se naší školou rozezněl zpěv koled, které si pro nás připravily děti prvního stupně pod vedením svých vyučujících. Tento okamžik umocnil projev paní ředitelky, která nám všem popřála krásné a klidné Vánoce, a po něm následovalo slavnostní rozsvícení vánočního stromu.

Součástí letošní akce bylo také divadelní představení žáků 8. tříd. Ti si pro naše návštěvníky nacvičili rusky mluvenou pohádku "Repka".

Adventní tvoření opět proběhlo za podpory SRPŠ a města Bílovce, díky nimž jsme mohli nejen pořídit potřebný materiál, ale také dopřát rodičům občerstvení. A to vše zdarma. Děkujeme!

Velké díky patří i našim žákům, kteří nám při přípravě i samotné realizaci tvoření pomáhali!

Momentky ve fotogalerii.


Za vyučující Mgr. L. Hořínová

Základní škola a Mateřská škola T. G. Masaryka Bílovec, Ostravská 658/28, příspěvková organizace

Tel.: 556 410 836          sekretariat@tgmbilovec.cz          Bankovní spojení: 3000938801/0100