Aktuality

Víte, co si představit pod pojmem churros? Cizokrajný recept pocházející ze španělsky mluvících zemí využili žáci 8. A k přípravě polodlouhých cukrovinek z odpalovaného a následně smaženého těsta máčeného v čokoládě.

Také v tomto školním roce se žáci 1. i 2. stupně zapojili do krajské výtvarné soutěže pořádané Domem dětí a mládeže v Ostravě - Porubě. Tématem letošního již 29. ročníku byl ,, Barevný podzim". Soutěžící mohli zvolit libovolnou výtvarnou techniku, a tak pod šikovnýma rukama tvůrců začala vznikal opravdu pozoruhodná díla. Ostatně posuďte sami ve ...

Dne 25. října přijali zájemci z řad žáků 9. ročníků pozvání na exkurzi do TQM Opava, které bylo firmou pořádáno v rámci volby budoucího povolání. Žáci byli nejprve seznámeni s historií společnosti, jejím širokým polem působnosti od nákladní dopravy, autobusové dopravy, přes servis, logistiku a administrativní správu. Dozvěděli se o spolupráci se...

V úterý 24. října jsme se v rámci projektu Letem světem okolím Bílovce vydali na rozhlednu do Bílova. Ale nebyl to žádný nudný výšlap, protože jsme cestou plnili různé úkoly, např. kdo je autor křížové cesty, kolik má zastavení, po jaké barvě turistické značky půjdeme. Spolužák nám také vymyslel závod, který byl fakt super.

V úterý 17. října jsme ráno vesele vyskočili z postele, celí natěšení do školy. Ptáte se proč? Čekal nás projektový den Podzim ve škole! Ve třídě jsme si jen odložili batůžky a draky a spěchali jsme do dílny, kde jsme vyráběli z kaštanů a jiných přírodnin různá zvířátka a panáčky. Nejpovedenější byla housenka z 28 kaštanů, srnka s šípky místo...

Poslední říjnový den jsme s žáky šestých ročníků zasvětili oslavám Halloweenu.

Žáci 4. A se dnes proměnili v čarodějnice, vlkodlaky, duchy, smrtky a další nadpřirozené postavy spojené s oslavami Halloweenu v anglicky mluvících zemích. Společně jsme si připomněli základní symboly spojené s tímto svátkem, zhlédli, jak slaví Halloween děti v USA, a za odměnu si pochutnali na "candies". Trick or treat!

Už v loňském roce jsme se zapojili do projektu ZÁLOŽKY DO ŠKOL a letos jsme naše nadšení zopakovali.

Letos se soutěže zúčastnilo 20 zájemců 8. a 9. tříd. Žáci odpovídali nejen na vědomostní otázky, ale také řešili logické úlohy z oblasti všech přírodních věd. A jak daleko v rámci naší školy doskákali?

Tento týden nás navštívili žáci 2. stupně a zahráli nám pohádku O veliké řepě v ruštině. Dětem se představení moc líbilo a zjistily, že docela dobře rozumí. A už se těší na další nacvičenou pohádku.

Základní škola a Mateřská škola T. G. Masaryka Bílovec, Ostravská 658/28, příspěvková organizace

Tel.: 556 410 836          sekretariat@tgmbilovec.cz          Bankovní spojení: 3000938801/0100