ŽÁCI OSMÝCH TŘÍD ÚSPĚŠNĚ PREZENTOVALI NA ŽÁKOVSKÉM SYMPOZIU

12.12.2017 08:07

V pátek 8. 12. se v sále Krajského úřadu v Ostravě konal ve spolupráci s organizací „Nebuď oběť“ pátý ročník žákovského sympozia.

Cílem tohoto sympozia, které probíhalo za účasti médií, bylo představit rizika internetu z pohledu samotných žáků, získat nové informace z této oblasti, možnost zapojit se do diskuze a v neposlední řadě rozvíjet schopnosti prezentovat své znalosti a své postoje.

Cestu na sympozium si našlo i 20 našich žáků 8. tříd, z nichž sedm dobrovolně prezentovalo – Sára Timošová, Natálie Heflerová, Jan Musil, Lukáš Batka, Václav Kalužík, Adéla Hájková a Ladislav Vajda. V prezentaci s názvem „Zmapování pohybu žáků naší školy na sociálních sítích“ seznámili stohlavé publikum s výsledky dotazníkového šetření uskutečněného loňskými deváťáky. Poté odpovídali na otázky kladené samotným publikem. Odměnou za jejich projev jim byl veliký potlesk, certifikát a dárek v podobě powerbanky, kterou věnovala prezentátorům ČSOB, sponzor akce.

 

Přínosný a zajímavý program sympozia zaujal naše žáky natolik, že si vyžádali účast i v příštím ročníku.

Děkujeme všem přítomným žákům za vzornou reprezentaci naší školy a za odvahu prezentovat před velkým publikem, navíc vedle studentů gymnázií a středních škol v rámci Moravskoslezského kraje. V jejich společnosti se určitě neztratili.

 

Krátkou reportáž zhlédnete zde: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000010971/skolaci-si-navzajem-radili-jak-se-vyhnout-kybersikane

 

Momentky ve fotogalerii.

Mgr. Gabriela Paskerová, Ing. Ivana Meyerová