VÝLET 9. A, 9. B - BRNO aneb vrahem nebyl zahradník!

22.06.2016 07:41

Poslední výlet na naší škole si deváťáci užili v Brně. Navštívili VIDA science centrum -  zábavní vědecký park pro popularizaci a podporu vědy se stálou interaktivní expozicí, která představuje desítky vědeckých fenoménů ve čtyřech základních oblastech - Planeta, Civilizace, Člověk a Mikrosvět.  Součástí byla i expozice Zvukohraní s exponáty MobilesMusikMusea, které nadchly tisíce lidí v mnoha světových metropolích.
V druhé části se žáci stali detektivy a pomocí kriminalistických technik se snažili vyšetřit zločin. V dalším programu - Po stopách Sherlocka Holmese - museli najít, rozšifrovat a vyřešit tajenku s následným kódem, který byl cestou k otevření pokladu.
Naše odpolední procházka Brnem směřovala do kapucínské hrobky, která je památkově chráněnou, nacházející se v suterénu kapucínského kláštera. Tam jsou uloženy vysušením vzniklé mumie kapucínských řeholníků, ale i některých dobových osobností, např. barona Trencka. Veselým okamžikem bylo i náhodné setkání s vtipným kapucínským bratrem Laikem.
Vše se podařilo a odvážíme si všichni další společné zážitky.                                                            9. A, 9. B,  Mgr. A. Pilichová, Mgr. E. Richtárová