V knihovně jako doma - vzdělávací program pro naše žáky

28.11.2019 09:51

V úterý 26. listopadu jsme se třídou II. D navštívili městskou knihovnu v Bílovci. Naše třída se zúčastnila vzdělávacího programu s názvem V knihovně jako doma. Lektoři, kteří připravují vzdělávací programy pro školy, se v knihovně zaměřují na rozvoj informační a čtenářské gramotnosti, přibližují žákům a studentům knižní kulturu a v neposlední řadě také rozvíjí sociální kompetence. Program byl vhodně sestaven přímo na míru našim žákům. Lektor žáky seznámil s prostory v knihovně, druhy literatury a jejím označení, poučil je o vhodném zacházení s knihami a přečetl motivační pohádku od autorky pocházející z Bílovce, paní Zuzany Pospíšilové. Knihovnické pohádky měly u dětí velký úspěch, proto se s radostí rozhodly nakreslit skřítky Knižníky. Jednotlivé obrázky nám pan lektor svázal v naší první knihu. Na závěr lekce jsme dostali prostor na individuální prohlídku knihovny. Vzdělávací program měl u žáků pozitivní ohlasy s tím, že se určitě zúčastníme dalších lekcí. L. Výtisková, třídní učitelka