V knihovně jako doma – knihovnická lekce pro naše žáky

07.02.2022 08:25

Počátkem února jsme s našimi žáky navštívili městskou knihovnu v Bílovci. V rámci literární výchovy jsme chtěli netradiční formou seznámit naše žáky všech ročníků s prostředím knihovny a zvýšit jejich zájem o četbu. Prostřednictvím knihovnického programu s názvem „V knihovně jako doma“, který nám zorganizoval pan Tomáš Ocásek, byli žáci informováni o systému výpůjček knih, audio knih či deskových her, seznámili se s uložením knih v jednotlivých odděleních a dalšími zajímavostmi. Na závěr programu nám lektor přečetl pohádku z díla bílovecké autorky dětských knih paní Zuzany Pospíšilové o tom, jak se chovat ke knihám. Programem nás doprovázela postava skřítka Picmocha Vavřinečka, který je patronem naší knihovny. Poté měli žáci prostor na individuální výběr knih, jejich prohlížení a vlastní četbu. L. Výtisková, vyučující¨