V hodinách tělesné výchovy – cvičení na velkém míči

24.03.2022 08:48

Hodiny tělesné výchovy musí žáky bavit, proto se snažíme výuku zpestřit například využitím velkých gymnastických míčů. 

Všeobecně se naši žáci málo hýbou, jejich aktivní pohybová činnost je většinou minimální, mají zpravidla špatný sed či specifická zdravotní omezení. Při cvičení na gymnastickém míči stačí zvolit vhodné cviky a začít posilovat, protáhnout zkrácené svaly nebo uvolnit bolavá záda. Cvičením na gymnastickém míči si zlepšíme nejen kondici, ale i stabilitu, koordinaci pohybů a především se naučíme správně sedět. K pohybové činnosti a cvičení na velkých míčích využíváme prostor společenské místnosti v prvním poschodí naší školy. V rámci relaxační činnosti a uvolnění někdy stačí na velkém míči jen sedět a příjemně se pohupovat. Už toto malé "cvičení" nám všem příjemně protáhne a uvolní páteř. L. Výtisková, vyučující TV