Tři mužíčci

08.04.2013 12:57

Tři mužíčci

Lenka Blizmanová, 6. ročník ZŠ T.G.M. Bílovec

Mám ráda strašidelné historky, někdy i horory. Dá se říct i sci-fi filmy. Ale nejsem tady, abych vám vyjmenovala, co mám a nemám ráda, ale chtěla bych vám vyprávět příběh, jenž se včera stal.

Kolem včerejší sedmé hodiny večer jsem šla vynést koš. Popelnice byla hned za rohem mého domu na ulici 17. listopadu. Když zahnu za roh, vidím u žluté popelnice s nápisem PLAST malého mužíčka. Vypadal docela čistý. Na šišaté hlavě, která vypadala spíše jako ragbyový míč, mu trčely dlouhé vlasy havraní barvy. Oči měl velké a kulaté, nos malý a tlustý, jako by celý život boxoval. Pusu roztáhlou od ucha k uchu, zuby bílé jako sníh. Bradu tlustou a malou. Krk měl tlustý a dlouhý, ramena úzká a na nich mu viselo vytahané žluté tričko.

Ruce dlouhé jako opice a nohy rovněž tak. V rukou držel dvě PET láhve a dával je do žlutého kontejneru.

Ohnul se, vzal staré noviny a podával je druhému, skoro stejnému mužíčkovi, kterého jsem do té chvíle neviděla. Mužíček vypadal naprosto stejně, ale byl oblečen v modrém tričku. Ten ty noviny vzal a dal do modrého kontejneru.

Pak se natáhl a na zídce stála skleněná láhev.

Vzal ji a podal třetímu v zeleném tričku, který ji opatrně hodil do zeleného kontejneru. Mužíček v zeleném tričku vzal pytlík od bonbónů a dal ho do kontejneru.

Mužíčci v činnosti pokračovali. Po 10 minutách bylo kolem popelnice uklizeno. Do posledního papírku, skleničky a PET láhve, jakmile skončili, tak zmizeli.

Chtěli nám mužíčci snad něco naznačit?

Štítky:

|