SVĚT OČIMA DĚTÍ aneb DISTANČNÍ TVOŘENÍ

29.04.2021 06:55

Výuka v letošním školním roce probíhá již sedmý měsíc on-line. Víme, že tento způsob je pro žáky i učitele značně náročný a ne všechny děti se s ním dokáží bez problémů vyrovnat. Několikahodinové sezení u počítače, nedostatečný kontakt se spolužáky a pedagogy lze jen těžko něčím nahradit.

Proto jsme se snažily žáky zapojit do již 18. ročníku soutěže Ministerstva vnitra ČR Svět očima dětí 2021, aby projevili fantazii, ukázali svého tvůrčího ducha a vytvořili co nejlepší výtvarné dílo - kresbu, malbu, koláž, trojrozměrné dílo či fotografii. 

 

Pro tento rok byla vyhlášena dvě témata: 

        1. Dezinformace v online prostředí a Fake News

        2. Svět v době pandemie a hrdinové v první linii.

 

Žáci 2. stupně se s nadšením pustili do práce a výsledek stál opravdu za to. Z velmi podařených dílek bylo obtížné vybrat pouze tři k jednotlivým tématům. Nakonec jsme vybraly kresbu Adély Šalamonové z 8. B (1. téma), dvě dílka ve 3D žáků Elišky Machů a Jirky Joury z 6. A a kresbu Ivy Václavíkové z 8. B (2. téma).

 

Přejeme jim, aby v celostátním kole byli co nejúspěšnější. Všem ostatním žákům, kteří rovněž tvořili, děkujeme za kreativní a inspirativní dílka.

 

Mgr. M. Bittnerová, Mgr. S.Smolová