SMAJLIK - ÚSPĚCH NA CELOREPUBLIKOVÉ ÚROVNI SE OPAKUJE!

07.12.2017 08:15

DOJEDEME S KRISTÝNKOU AŽ DO CÍLE

I v letošním roce pracuje na naší škole Smajlik - parta dětí 4. - 7. tříd, které baví vymýšlet, organizovat, věnovat svůj čas druhým, pomáhat. Loni jsme byli velmi úspěšní - vybrala si nás celostátní Nadace Via do projektu DOBRO – DRUZI, celkovou částku nám zdvojnásobila, takže na konci školního roku jsme darovali ekologickému centru Jarošův statek ve Studénce částku 30 tisíc korun.

A LETOS? NÁŠ ÚSPĚCH SE OPAKUJE!

Náš celoroční projekt - tentokráte s podtitulem DOJEDEME AŽ DO CÍLE – zaujal v Nadaci Via natolik, že nás opět ocenila a vybrala mezi 14 projektů z celé republiky, kdy se děti od 6 do 26 let věnují filantropii.

I NÁŠ LETOŠNÍ VÝTĚŽEK SE ZDVOJNÁSOBÍ.

Máme velkou radost, ale čeká nás mnoho práce.

 

A komu chceme letos pomoci?

Rozhodli jsme se podpořit nadějnou mladou sportovkyni Kristýnu Židlickou, která žije v nedalekém Bílově. I přes svůj hendikep (narodila se s rozštěpem páteře, pohybuje se na invalidním vozíku) se věnuje sportu – miluje lyžování a věnuje se jízdě na monoski, ve kterém již sbírá první úspěchy. Jejím snem je účastnit se paraolympiády. Její příběh může být velkou motivací pro všechny, aby třeba i oni sami začali sportovat.

Co plánujme?

Pro Kristýnu chceme v jarním měsících uspořádat dvě velké benefiční akce – KONCERT PRO KRISTÝNKU a BENEFIČNÍ BĚH - PO DVOU, ČTYŘECH A ŠESTI.

A co již máme za sebou?

· Úvodní dvoudenní setkání s Nadací Via v Praze, kde naši zástupci reprezentovali nejen školu, ale i město Bílovec.

· Na Adventní tvoření jsme uvařili vánoční punč - zakoupením nám spolužáci i návštěvníci školy přispěli.

· Naše členka Kačka Hrabovská vyrobila nádherné andělíčky z korálků, její maminka sponzorsky přispěla výrobou vánočních dekorací - výtěžek ze zakoupených výrobků

byl věnován Smajlikům.

Děkujeme všem, kteří nás podporují a fandí nám. My pevně věříme, že letos s Kristýnou dojedeme až do cíle a společně budeme úspěšní.

Momentky ve foogalerii.

Smajlici, Mgr. A. Pilichová, Mgr. J. Swaczynová