SAMETOVÁ REVOLUCE OČIMA DEVÁŤÁKŮ

15.10.2014 10:15

    U příležitosti 25. výročí sametové revoluce se žáci devátých ročníků zapojili do projektu Naše revoluce. Ten je  součástí celorepublikového projektu Příběhy bezpráví, který  pořádá  pražská organizace Člověk v tísni. Na naší škole se realizuje již 8 let.
 Žáci se rozhodli zmapovat průběh zlomových okamžiků roku 1989 v Bílovci a okolí. Prostudovali dobové časopisy a noviny, hledali v kronikách a archívech,  oslovili pamětníky, kteří jim poskytli materiály ze soukromých alb a zápisků, natočili video záznam a vzpomínky hledali také  u svých rodičů, prarodičů a příbuzných.  Navštívili i místa  setkávání občanů  v těchto revolučních dnech.  A 13. listopadu nás  čeká beseda s kronikářem města p. Z. Kuchtou, který opět nezaměnitelným způsobem přiblíží žákům atmosféru těchto dnů.
Žáci mají před sebou ještě spoustu práce. Ale již teď  si uvědomují, že hodnoty jako svoboda a demokracie nebyly vždy  v naší společnosti samozřejmostí.
Máte-li zájem přispět žákům svými postřehy či dobovými materiály k tomuto tématu, kontaktujte nás do 9. listopadu přes e-mail: pilichova.tgm@hotmail.cz, richtarova.tgm@hotmail.cz.     

Mgr. A. Pilichová, Mgr. E. Richtárova a třídy 9.A, 9.B

Štítky:

|