PROJEKTOVÝ DEN – FINANČNÍ GRAMOTNOST

23.05.2022 16:23

Jak vydělat v časovém horizontu 30 let a přitom si splnit všechny své sny? Nejen to se naučili v rámci projektového vyučování žáci 9. tříd. Spolu s odborníky z oblasti financí „prožili“ během 4 vyučovacích hodin život rodiny Penízkových, které radili, jak vyřešit události, které je během života potkají (možnost zvýšit si vzdělání, pojistné události, dovolená, pořízení vlastního bydlení, finanční důsledky narození dítěte, propuštění z práce).

Žáci hráli hru celkem dvakrát. Při první hře se seznamovali s finančními produkty (stavební spoření, doplňkové penzijní připojištění, podílové fondy, spotřebitelské úvěry, hypotéky, pojistné produkty) a zásadami jejich efektivního užívání. Během této hry si žáci uvědomili dlouhodobé důsledky finančních rozhodnutí, které běžné rodiny ve svém životě řeší. Lépe pochopili chyby, které dělá většina domácností, a zjistili, která rozhodnutí vedly k žádoucím výsledkům.

Věříme, že pro žáky byla hra ukázkou toho, jak finance fungují, a že si uvědomili, jak rychle mohou peníze získat, ale zároveň jak rychle o ně mohou přijít. Momentky ve fotogalerii.

Mgr. L. Hořínová, Ing. I. Meluzinová