POMÁHÁME ŽÁKŮM PŘI ADAPTACI NA TŘÍDNÍ KOLEKTIV

02.10.2017 07:14

Vzájemně se seznámit a poznat, osvojit si techniky asertivity, komunikace a spolupráce, získat vzájemnou důvěru, vytvořit pevný třídní kolektiv, poznat třídní učitelky – to vše bylo náplní adaptačního kurzu, jehož se zúčastnili žáci šestých tříd.

Letos se konal v termínu 18. 9. - 22. 9., opět v příjemném prostředí Dětského mlýna ve Vlkovicích u Fulneku. Velmi pestrý pětidenní program proběhl za účasti ředitele Poradny pro primární prevenci, Bc. Tomáše Veličky, třídních učitelek, Mgr. Lenky Hořínové a Mgr. Jarmily Gábové, metodičky prevence, Mgr. Gabriely Paskerové a asistentky pedagoga, Leony Jarošové. Všichni odvedli perfektní práci, za což jim patří velký dík.

Množství a kvalita „prožitkových“, sportovních i logických her přispěly ke zdárnému průběhu, i když nám počasí letos moc nepřálo.

Sami žáci okusili, že k dobré zábavě nepotřebují počítač, tablet ani mobil. Vystačí si s „bandou“ dobrých spolužáků a kvalitním programem. Cíl adapťáku byl i letos splněn na jedničku. A důkaz? Při příjezdu se z autobusu ozývalo hřmotné „chceme zpátky“.

 

Fotogalerie

Mgr. Gabriela Paskerová