O ZLATOU NOTIČKU MĚSTA BÍLOVCE 2019

19.11.2019 13:32

Již tradičně se v listopadu rozeznívá velký sál Kulturního domu v Bílovci dětským zpěvem písní pohádkových, lidových, evrgrínů či současné populární hudby. Letošní 7. ročník pěvecké soutěže se konal 12. listopadu a zúčastnilo se 27 soutěžících z devíti škol Bílovce a okolí (ZŠ Komenského, Bravantice, Tísek, Stará Ves, TGM, Kunín, Kujavy, GMK a ZŠ Butovická ze Studénky).

Naše pozvání do poroty přijal sbormistr, varhaník, neúnavný propagátor zpěvu a držitel ocenění Artis Bohemie za přínos české kultuře pan Karel Kostera ze Stěbořic, který je znám nejen bílovecké veřejnosti také jako dlouholetý dirigent Pěveckého sboru Bílovec. Překvapil nás svým neuvěřitelným elánem a potěšil i vlastním pěveckým vystoupením. Dalšími členy poroty byly p. Lenka Nováková, organizátorka kulturních akcí ve městě, p. Šárka Trnková, členka Smíšeného pěveckého sboru Vítkov, a p. Markéta Macháčková, členka Pěveckého sboru Bílovec. Poslední místo bylo zaplněno jedním z přítomných diváků.

Soutěžilo se ve 4 kategoriích.

 

A jak vše dopadlo?

1. kategorie:

    1. místo – Aneta Ocásková

    2. místo – Eva Zajíčková

    3. místo – Johana Černochová

 

2. kategorie:

    1. místo - Štěpán Meluch

    2. místo – Kristýna Lindovská

    3. místo – Ondřej Šíma

 

3. kategorie

    1. místo – Markéta Ottová

    2. místo – Zuzana Jalůvková

    3. místo – Daniela Navrátilová

 

4. Dospělák a mrňous:

    1. místo - Natálie a Petr Vantuchovi

    2. místo – Marie a Pavel Dluhošovi

    3. místo – Vanda a Petr Čapkovi

 

Cena publika – Dorota Čechová

Cena poroty – Václav Lazecký

 

Hostem večera byl velmi talentovaný mladý muž p. Martin Kubíček, student Janáčkovy konzervatoře v Ostravě. Jeho vystoupení se setkalo s obrovským úspěchem.

Letošní soutěž podpořilo město Bílovec, MonAmi, přátelské knihkupectví s kavárnou, cukrárna Cukr Net, společnost Vitalo manufaktura s.r.o. a Okresní ředitelství Policie ČR Nový Jičín.

Naši školu reprezentovali žáci 1. stupně – Klára Podpinková, Laura Vilšerová, Stela Jedličková. Za 2. stupeň zpívali Vojtěch Rada, Dorota Čechová a Natálie Vantuchová. V kategorii Dopělák a mrňous Natálie Vantuchová s tatínkem Petrem, Ester Turková s maminkou Simonou. Děkujeme jim za vzornou reprezentaci školy.

Poděkování patří také všem soutěžícím, pedagogům, rodičům a publiku, které i letošní soutěži vytvořilo skvělou atmosféru.

Momentky ve fotogalerii.

 

Mgr. A. Pilichová, Mgr. M. Bittnerová, Mgr. L. Hořínová