MUZEJNÍ KUFŘÍKY

14.11.2016 09:39

Dne 2. listopadu 2016 měli žáci 6. tříd možnost krátce nahlédnout do života pravěkých lidí díky projektu „Muzejní kufříky“. Pracovnice Muzea v Bílovci nás přivítaly v prostorách Městské knihovny, kde si pro žáky připravily velmi poutavou formu prezentace doby kamenné a bronzové.

K dispozici byly bohatě vybavené kufříky, které obsahovaly věrné kopie pravěkých nástrojů, šperků, oděvů z kůží či vlněných látek. Prostřednictvím těchto předmětů, které si každý mohl osahat a vyzkoušet, se žáci vcítili do života lovců mamutů, sběračů a prvních zemědělců. Dozvěděli se, jak a z čeho si tehdejší lidé stavěli svá obydlí, jakými šperky se zdobily pravěké ženy, nebo z jaký předmětů se vyvinuly pozdější peníze.

Součástí programu byly i přehledné pracovní listy, do kterých si žáci průběžně zaznamenávali zjištěné poznatky. Jedinou kaňkou na kráse této „exkurze do pravěku“ byl nedostatek času. Předměty jsme si mohli prohlížet pouze necelé dvě hodiny. Ale už teď se těšíme na další podobné návštěvy do minulosti, třeba opět ve spolupráci s bíloveckým muzeem.

Mgr. Ema Domorádová