MINIPODNIK SMAJLÍK - JSME DOBRO-DRUZI - A TO JE ÚSPĚCH!

29.11.2016 07:34

Náš projekt byl vybrán do programu NADACE VIA – DOBRO-DRUZI.

Nadace Via ve spolupráci s partnery otevřela program, který je určen týmům dětí a mladých lidí ve věku od 6 do 26 let, které se rozhodly věnovat své nápady, aktivitu, energii   a čas přípravě benefičních projektů, jejichž výtěžky pak darují na dobrou věc.

„Naším cílem je probouzet v mladých lidech zájem o filantropii, vést je k pomoci druhým a k aktivnímu občanství. Chceme, aby se darování, štědrost, starost o druhé staly běžnou součástí života lidí v Česku,“  říkají organizátorky z Nadace Via.

A to nás velmi  zaujalo, přihlásili jsme se, natočili video (https://www.youtube.com/watch?v=6PC02pVVwuI),  a  byli jsme vybráni

Tak jsme se stali Dobro-druhy!  Protože pomáhat může být totiž velké dobrodružství!

Ve dnech 18. – 20. listopadu se naši zástupci  - Veronika, Eliška a paní učitelka Pilichová vydaly do Prahy reprezentovat naši školu. Setkalo se 14 oceněných týmů z celé republiky.

Byl to víkend plný nových důležitých informací, jak a co udělat ještě lépe. Na setkání  vládla neuvěřitelná atmosféra naplňována prací stejně smýšlejicích dětí, studentů a dospělých.  A nás překvapilo, že jsme jedna ze čtyř základních škol z republiky, které se dostalo tohoto ocenění.

Neuvěřitelně nás to motivuje k dalším nápadům a práci.  A co je také na celé věci velmi důležité? NADACE VIA NÁŠ CELOROČNÍ KONEČNÝ VÝDĚLEK  ZDVOJNÁSOBÍ.

A již teď máme za sebou první velmi úspěšnou akci - naši spolužáci i veřejnost si pochutnali na upečených muffinách!

Všem děkujeme za projevenou podporu.       

.                                                      Smajlíci a  p. uč. Andrea Pilichová a Eliška Richtárová

 

 

MINIPODNIK SMAJLÍK OČIMA JEHO ČLENŮ

„Když za námi přišly paní učitelky s nabídkou, jestli bychom nechtěli po starších spolužácích převzít jejich minipodnik, tehdejší „GIVEPETS“, přišlo nám to jako skvělý nápad.

S chutí jsme se pustili do organizací různých akcí a byli jsme nadšeni, že můžeme pomáhat druhým. Začalo se nám dařit. Postupně jsme byli tak úspěšní, až naše skvělé paní učitelky přišly s nápadem zapojit se do programu DOBRO-DRUZI, který podporuje NADACE VIA. Natočili jsme motivační video  a byli jsme vybráni mezi 14 týmů v celé České republice.

 Na víkend nás tedy pozvali do Prahy. Za minipodnik jsme jely my dvě. Měly jsme velkou radost a očekávaly jsme, že nám zaplaví hlavu spoustou nudných informací. Všichni lidé zapojení do tohoto programu byli velice hodní, milí             a vstřícní. Každý mohl vyjádřit svůj názor a nikdo nikoho za nic nesoudil. Poskytli nám mnoho užitečných rad, ale zároveň jsme poznávaly samy sebe. Tento víkend nám dal opravdu mnoho.

Tímto bychom chtěly za celý tým z celého srdce poděkovat dvěma úžasným lidem, dvěma skvělým paním učitelkám, protože si to opravdu zaslouží. Vedou nás  k tomu, abychom dělali dobrou věc a pomáhat druhým. učí nás nemyslet jen na sebe.

 Podporují nás, abychom byli lepšími lidmi. Paní učitelko Richtárová, paní učitelko Pilichová,  DĚKUJEME!“

                                Veronika Šauliková a Eliška Bialková, 9. A , Smajlík