Lyžařský výcvik

04.02.2019 22:33

V pondělí 14.1.2019 se žáci 7. tříd vypravili do lyžařského areálu Karlov pod Pradědem, aby se tam v průběhu 5 dní naučili lyžovat nebo své lyžařské umění co nejvíce zdokonalili.

Celkem 41 dětí bylo rozděleno do 3 skupin. První den se spíše „seznamovali s terénem“, během druhého dne se již mnozí přesouvali do lepší skupiny a poslední den lyžařského výcviku nebyl mezi dětmi nikdo, kdo by jízdu po svahu nezvládl. Dle svého zařazení do skupiny sjížděližáci sjezdovky různých obtížností a délek – 1. družstvo, tedy ti nejlepší lyžaři, sjížděli náročné sjezdovky a během pobytu se naučili jízdu pozpátku, obrat o 180 a 360 stupňů, jízdu vleže aj. Druhé družstvo bylo kvůli enormnímu množství dětí rozděleno na dvě poddružstva a náplní jejich kurzu bylo zvládnout oblouky po hranách, brždění smykem a celkové zlepšení a zrychlení jízdy. Třetí družstvo tvořili žáci, kteří na lyžích stáli poprvé, a úkolem instruktora tak bylo tyto žáky naučit základní techniku jízdy na lyžích a motivovat je k tomuto sportu.

Pro naše žáky byly připraveny i večerní programy – bowling, soutěže, pizza a poslední den tradiční diskotéka. A jak se děti bavily, se můžete přesvědčit ve fotogalerii.

Jménem všech instruktorů děkuji žákům za vzorné chování na svahu i mimo něj a věřím, že si díky této 5denní akci tento zimní sport oblíbily a že pro ně ukončením výcviku neskončil.

 

Fotogalerie

https://zs-tgm.rajce.idnes.cz/Lyzarsky_vycvik_2019/

 

T. Masný, M. Pavlásek, L. Hořínová, L. Jarošová a B. Plchot