JAZYKOVÉ VZDĚLÁVÁNÍ BEZ UČEBNIC

19.06.2019 12:54

Pro žáky 8. a 9. tříd, kteří se učí ruský jazyk, jsme nově zorganizovali projektový den s jednoduchým a výstižným názvem Ruský den. V průběhu čtyř vyučovacích hodin měli žáci příležitost poznat na vlastní kůži alespoň zlomek z ruských tradic, kultury i kuchyně.

RUSKÝ DEN OČIMA ŽÁKŮ

V pondělí 10. června se na naší škole konal „Ruský den“, během kterého každá třída navštívila postupně 4 pracovní dílny. Ochutnali jsme tradiční ruský čaj ze samovaru a jejich různé sladkosti. Naučili jsme se a s chutí si zazpívali národní píseň Kaťuša. S rodilou mluvčí Mgr. Jekatěrinou Dreslerovou jsme blíže poznali ruské jídlo a ještě si každá třída navrhla školní uniformu podle ruské předlohy. (žáci 8. B)

Naučili jsme se mnoho nových věcí. Líbila se nám hodina s ochutnávkou. Bylo to perfektní. (žáci 8. A)

Všechny aktivity byly zajímavé, ale samozřejmě se všem nejvíce líbilo občerstvení. Bohužel jako žáci deváté třídy se příští rok nebudeme moci zúčastnit. (žáci 9. A)

Bylo to zábavné i poučné. Nejvíce se mi líbilo pití čaje a ochutnávka sušenek a bonbónů. I prezentace o ruském jídle byla super. Poslouchali jsme písničky a zpívali. Byl to pěkný ruský den. Chtěla bych si to znovu vyzkoušet.☺ (žáci 9. B)

 

Mgr. Marcela Bittnerová