Informace pro zákonné zástupce pracoviště ZŠ Wolkerova

31.10.2020 12:27

RIZIKOVÝ KONTAKT S OSOBOU POZITIVNÍ NA COVID-19

Co Vás čeká, pokud jste byli v rizikovém kontaktu s osobou pozitivní na Covid-19

1. Pokud jste byli v rizikovém kontaktu s osobou pozitivní na Covid-19, měli byste být osloveni ze strany místně (dle bydliště) příslušné KHS, jejíž zaměstnanci Vám zavolají v rámci epidemiologického šetření.

2. KHS Vás o dalším postupu v otázce testování, izolace, karantény apod.  

3. Pokud jste byli informováni o kontaktu s pozitivní osobou, měli byste se podle toho zachovat a preventivně se vyhnout kontaktům s dalšími lidmi.

4. V případě rizikového kontaktu s osobou pozitivní na Covid-19 informujte svého praktického lékaře, příp. dětského lékaře dítěte. Lékař vám poskytne informace o dalším postupu.

5. Délka případné karantény se počítá 10 dnů od rizikového kontaktu s pozitivní osobou.

6. Rodinní příslušníci a osoby sdílející společnou domácnost s osobou v rizikovém kontaktu nemají uloženo žádné omezení.

 

Byli jste v přímém kontaktu s někým, u koho se potvrdila nákaza?

Nepanikařte. Nemusí nutně znamenat, že vás dotyčný infikoval. Přesto:

neopouštějte domov, omezte styk s ostatními členy domácnosti, často a pečlivě si myjte ruce, kontaktujte svého praktického lékaře, pozorujte svůj zdravotní stav a příznaky onemocnění – horečka, kašel, dušnost, bolest v krku, bolest hlavy, ztráta čichu…

Bezplatná informační linka ke koronaviru 1221 je k dispozici v pracovních dnech od 8 do 19 hodin a o víkendu od 9 do 16.30 hodin.

Všichni zaměstnanci pracoviště ZŠ Wolkerova a zákonní zástupci žáků byli informováni o přímém styku s pozitivně testovanou osobou uvedeného virového onemocnění.  V. Wolf Kvitová, vedoucí pracoviště ZŠ Wolkerova

https://koronavirus.mzcr.cz/aktualni-opatreni/