DOPRAVNÍ SOUTĚŽ MLADÝCH CYKLISTŮ 2022

25.04.2022 13:12

Město Bílovec ve spolupráci s BESIP a městem Odry připravují pro žáky základních škol 2. ročník oblastního kola Dopravní soutěže mladých cyklistů. Ten se uskuteční 20. 5. 2022 na Dopravním hřišti v Odrách. Také 2. stupeň naší školy zde vyšle jedno reprezentační družstvo tvořené dvěma dívkami a dvěma chlapci ve věku 12 – 16 let. A kdo to vlastně bude, se rozhodlo ve školním kole, které proběhlo 21. a 22. 4. v areálu naší školy.  

Přes třicet zájemců z šestých až devátých tříd změřilo své síly v těchto disciplínách - v testu z pravidel provozu na pozemních komunikacích, v testu ze zásad poskytování první pomoci a v jízdě zručnosti. Zejména poslední disciplína byla pomyslnou třešničkou na dortu. Úkolem žáků bylo zdolat 11 připravených překážek, z nichž některé nebyly vůbec jednoduché. Viděli jsme velmi povedené jízdy, např. jízdu Daniela Kříže, Adama Hranického, Jana Nikla, Maxe Pieše, Kristiána Radvanského nebo Šimona Tošenovského. Nejlepší jízdu z dívek předvedly Jana Sasínová a Sandra Cabúková.  

Matematika je však neúprosná a konečný součet bodů ze všech disciplín poslal do oblastního kola tyto žáky: Daniela Kříže ze 7. B, Šimona Hájka z 8. A, Nelu Jarošovou z 8. A a Sáru Vilšerovou z 8. A.  

Všem čtyřem gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v dalším kole. Ostatním soutěžícím patří velký dík za účast. Poděkování patří také všem učitelům - organizátorům, kteří se na přípravě školního kola dopravní soutěže podíleli. 

Momentky ve fotogalerii.

 

Mgr. G.Paskerová, metodik prevence