Den Země 2019

29.05.2019 10:10

Žáci naší školy se zapojili do sítě celorepublikové akce „ČISTÍME SVÉ MĚSTO“ v rámci projektu Dne Země, který se uskutečnil na naší škole v pátek 24. 5. 2019. Po úvodní teoretické hodině se žáci ve skupinkách vydali uklízet vybrané lokality města Bílovce, například park Střelnice, okolí náměstí a školy atd. Součástí tohoto dne byla i speciální skupinka, která se vydala do lesa ve Staré Vsi vyčistit „černou skládku“, kterou nám doporučil pan Jiříček z odboru životního prostředí v Bílovci.

Celý den hodnotíme pozitivně, zapojení žáků bylo velmi aktivní, protože viděli pozitivní výsledky své činnosti a pochopili principy a smysl třídění odpadků, omezení jejich množství a recyklaci.

Vzhledem k přínosu celé akce plánujeme v budoucnu její zopakování. Všem zúčastněným moc děkujeme.

 

Mgr. Martin Pavlásek, Mgr. Jana Swaczynová

 

 

Další fotky naleznete po kliknutí na odkaz.

https://zs-tgm.rajce.idnes.cz/DEN_ZEME_-_KVETEN_2019