„Dear Prague,..“

17.05.2013 15:45

Je čas školních výletů. Ten jsme využili spolu s našimi sedmáky i osmáky k tomu, abychom už po několikáté navštívili naše hlavní město - „drahou Prahu …“ Počasí nám 15. 5. více než přálo a bylo se opravdu na co „koukat“.

Velmi zajímavá a poučná byla exkurze v Muzeu České policie. Prohlédli jsme si uniformy dřívějších policejních důstojníků a vybavenost policejní stanice, dověděli se, jaké zbraně či dopravní prostředky policie používala a mnoho dalších věcí. Za zmínku stojí také místnost vybavená speciálními světly sloužící k odhalení drog u lidí, kteří je „pašují.“ Bezpečnostní rám a zkoumání vlastních otisků prstů - ty se nám některým opravdu povedly! Celou expozici jsme prošli s pracovními listy, které s námi nakonec paní průvodkyně vyhodnotila a odměnila žáky i učitele s největším počtem správných odpovědí.

Odpoledne jsme se přesunuli metrem do areálu České televize na Kavčích horách, kde nás čekalo neméně zajímavé povídání. Děti viděly část celého komplexu, který jim poodhalil zákulisí televizního natáčení. Zavítaly také do studia, kde se natáčí pořad Sama doma a mohly vidět, co celý natáčecí tým ke své práci potřebuje (kamery, světla, rekvizity…)

Měli jsme štěstí a potkali známé osobnosti – Ester Janečkovou, Oldřicha Navrátila a před budovou ČT také Ondřeje Brzobohatého. Na Václavském náměstí pak Jiřího Lábuse a Jáchyma Krause.

No a jaké jsou reakce našich žáků?

„Byla to super zábava, moc jsem se pobavil. Všechno bylo velmi zajímavé. Super výlet.“

Adam Dluhoš

„V Praze se mi líbilo. Nejhezčí zážitek byla fotka s Jáchymem Krausem.“

Andrea Hájková

„Na výletě se mi nejvíce líbila návštěva ČT. Ukázali nám, jak to tam chodí a fotili jsme se s moderátorkou Ester Janečkovou.“

Adéla Tížková

„Výlet byl super! Viděli jsme kulisy pořadu Kouzelná školka. Byla to pecka!“

Hana Hrdá

 

FOTOGALERIE ZDE !!!                            ... třídní učitelé, žáci sedmých a osmých tříd