CVIČENÍ S TRX

15.10.2015 07:01

CO TO JE TRX??   K ČEMU SE POUŽÍVÁ?
TRX neboli závěsný posilovací systém se skládá z nastavitelných popruhů opatřených sadou karabin, univerzálně použitelných pro postavy s různou výškou a váhou.
Samotné cvičení probíhá tak, že jedna část těla je vždy na podložce a druhá je zavěšena na TRXku  (Multitraineru). Po celou dobu cvičení je vždy cvičeno pouze s váhou vlastního těla. Kombinace vlastní váhy těla a svíraného úhlu s podložkou ovlivňuje výslednou intenzitu cvičení.

TRX byl původně vyvinut americkými vojenským jednotkami, kteří ho hojně využívají při svých náročných trénincích. Ve světě ho využívají a cvičí s vlastní váhou i profesionální sportovci (např. hokejisté NHL, basketbalisté NBA,…), vojenské a policejní oddíly. TRX se objevuje dokonce i ve fitness centrech.
Pro svoji jednoduchost (lze zavěsit i za dveře) a skladnost (malá taštička) je nedílnou součástí mnoha domácností, lidé si jej často přibalují i na cesty ke krátkému protažení na hotelu, v přírodě,…
TRX procvičí nejen svalové partie, které jste zvyklí procvičovat, ale zapojí i svaly, o kterých jste doposud nevěděli! Cvičením na závěsném systému výborně procvičíte koordinaci těla, každý cvik je proveden za pomocí zpevnění celého těla a rovnováhy. Proto je vhodný opravdu pro každého!

Žák na obrázku, předvádí správnou pozici při cvičení na závěsném systému. U chlapce napravo si můžete všimnout špatného držení těla.