ADVENTNÍ TVOŘENÍ

08.12.2016 07:28

V krásném adventním čase jsme se i my ve škole zastavili a v první prosincový podvečer jsme se společně s dětmi a jejich rodiči sešli v prostorách školní družiny, abychom za zvuků koled vyráběli tradiční vánoční dekorace a nasáli trochu  atmosféry vánočních svátků.

 

Adventní věnce, ozdoby ze dřeva a vánoční perníčky -  tato stanoviště si připravily vyučující 1. stupně a vychovatelky školní družiny. Malí i velcí návštěvníci zapojili fantazii a odnášeli si krásné dekorace dle svých představ.

Druhý stupeň si pro návštěvníky připravil minidílnu s výrobou kartonových vánočních krabiček. Děti nejprve jen opatrně okukovaly, jak správně krabičku vystřihnout a slepit, ale po chvíli byl stoleček obklopen spoustou malých šikulů.         S drobnou pomocí rodičů nebo nás si nakonec každý vyrobil tu svou.

I tentokrát přilákal stánek Smajlíků děti i dospělé krásně nazdobenými mikulášskými muffiny a vůní nealkoholického punče, po kterém se jen zaprášilo, protože chutnal báječně ! (Smajlíci děkují všem, kteří jejich snažení nákupem či sponzorsky podpořili.)

 

Pevně věříme, že jste si ze společného odpoledne odnášeli nejen krásné výrobky, ale také pocit pohody. Děkujeme žákům a rodičům za hojnou účast.

 

                                      Vyučující 1. stupně, vychovatelky ŠD, Mgr. E. Domorádová, 

Mgr. J. Gábová, Mgr. E. Richtárová, Mgr. A. Pilichová, Smajlíci